Umowa o współpracy z dnia 22.02.2011 podpisana pomiędzy Klubem Sportowym Budowlani Łódź i Spółką Akcyjną Budowlani umożliwia wykorzystywanie przez SA dorobku sportowego drużyny ekstraligi rugby.
Rozgrywki Polskiego Związku Rugby odbywają się od roku 1957, a już od roku 1969 nieprzerwanie do dzisiaj z udziałem Budowlanych Łódź. Pierwszym łódzkim medalistą był jednak Włókniarz Łódź, który w roku 1959 wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski.
Osiągnięcia medalowe Budowlanych Łódź:
I liga (wiosna – jesień)
sezon 1969 – VIII miejsce
sezon 1970 – IX miejsce
I liga (1 runda – wiosna)
sezon 1971 – VIII miejsce
II liga (jesień – wiosna)
1971/1972 – I miejsce (awans)
I liga (jesień – wiosna)
1972/1973 – V miejsce
II liga (jesień – wiosna)
1973/1974 – I miejsce (awans)
I liga (jesień – wiosna)
1974/1975 – V miejsce
1975/1976 – IV miejsce
1976/1977 – V miejsce
1977/1978 – IV miejsce
1978/1979 – II miejsce (1 medal Budowlanych Łódź)
1979/1980 – IV miejsce
1980/1981 – V miejsce
I liga (wydłużony sezon, jesień – jesień)
1981/1982 – III miejsce (2 medal Budowlanych Łódź)
I liga (wiosna – jesień)
sezon 1983 – I miejsce (pierwszy złoty i 3 medal Budowlanych Łódź)
1984 – II miejsce (4 medal Budowlanych Łódź)
1985 – III miejsce (5 medal Budowlanych Łódź)
1986 – IV miejsce
1987 – IX miejsce
1988 – X miejsce (spadek)
Reorganizacja i nowy podział I i II ligi (wiosna – jesień)
1989 – III miejsce (6 medal Budowlanych Łódź)
1990 – III miejsce (7 medal Budowlanych Łódź)
1991 – V miejsce
1992 – III miejsce (8 medal Budowlanych Łódź)
1993 – V miejsce
1994 – V miejsce
1995 – IV miejsce
1996 – IV miejsce
1997 – IV miejsce
I liga (1 runda – wiosna)
1998 – IV miejsce
I liga (jesień – wiosna)
1998/1999 – IV miejsce
1999/2000 – VII miejsce
2000/2001 – IV miejsce
2001/2002 – IV miejsce
Od momentu wprowadzenia systemu trzyrundowego i fazy play off (czyli od sezonu 2002/2003) Budowlani Łódź wystąpili w 10 kolejnych finałach rozgrywek o Mistrzostwo Polski.
2002/2003 – Wicemistrzostwo Polski (I Finał i 9 medal) – KS Budowlani
Łódź, 14.06.2003 (półfinał) Express Ilustrowany Budowalni Łódź – Budowlani Lublin 12:6 (3:6)
Punkty: Piotr Gomulak-9, Marcin Langowski-3
Łódź I, 22.06.2003 (finał) Ekspress Ilustrowany Budowlani Łódź – Ogniwo Sopot 20:29 (8:10)
Punkty: Krzysztof Hotowski-5, Tomasz Cisak-5, Mariusz Liedel-5, Marcin Langowski-3, Piotr Gomulak-2
2003/2004 – Wicemistrzostwo Polski (II Finał i 10 medal) – KSB
Gdańsk, 05.06.2004 (półfinał) Lechia Gdańsk – Blachy Pruszyński Budowlani Łódź 15:17 (5:10)
Punkty: Krzysztof Hotowski-5, Krzysztof Zając-5, Maciej Pabjańczyk-5, Piotr Gomulak-2
Gdynia, 13.06.2004 (finał) Arka Gdynia – Blachy Pruszyński Budowlani Łódź 30:10 (5:10)
Punkty: Piotr Gomulak-5, Maciej Maciejewski-5
2004/2005 – Wicemistrzostwo Polski (III Finał i 11 medal) – KSB
Łódź, 11.06.2005 (półfinał) Blachy Pruszyński Budowlani Łódź – Lechia Gdańsk 20:6 (14:3)
Punkty: Tomasz Grodecki-10, Maciej Pabjańczyk-5, Sławomir Kiełbik-5
Gdynia, 19.06.2005 (finał) Arka Gdynia – Blachy Pruszyński Budowlani Łódź 18:11 (8:3)
Punkty: Tomasz Grodecki-6, Marcin Majdziński-5
2005/2006 – Mistrzostwo Polski (IV Finał i 12 medal) – KSB
Łódź II, 24.06.2006 (finał) Blachy Pruszyński Budowlani Łódź – Folc AWF Warszawa 28:24 (16:12)
Punkty: Tomasz Grodecki-18, Maciej Pabjańczyk-5, Maciej Maciejewski-5
2006/2007 – Mistrzostwo Polski (V Finał i 13 medal) – KSB
Łódź III, 16.06.2007 (finał) Blachy Pruszyński Budowlani Łódź – Arka Gdynia 18:13 (18:3)
Punkty: Tomasz Stępień-8, Michał Królikowski-5, Marek Mirosz-5
2007/2008 – Wicemistrzostwo Polski (VI Finał i 14 medal) – KSB
Łódź, 07.06.2008 (półfinał) Blachy Pruszyński Budowlani Łódź – Lechia Gdańsk 32:20 (12:3)
Punkty: Remus Lungu-7, Krzysztof Hotowski-5, Tomasz Stępień-5, Kamil Bobryk-5, Witalij Zadwirnyj-5, Marek Mirosz-5
Łódź IV, 15.06.2008 (finał) Blachy Pruszyński Budowlani Łódź – Folc AWF Warszawa 18:20 (10:3)
Punkty: Remus Lungu-5, Krzysztof Hotowski-5, Michał Królikowski-5, Tomasz Stępień-3
2008/2009 – Mistrzostwo Polski (VII Finał i 15 medal) – KSB
Gdańsk, 14.06.2009 (półfinał) Lechia Gdańsk – Blachy Pruszyński Budowlani Łódź 7:20 (7:3)
Punkty: Tomasz Stepień-10, Dariusz Kaniowski-5, Merab Gabunia-5
Gdynia, 21.06.2009 (finał) Arka Gdynia – Blachy Pruszyński Budowlani Łódź 23:28 (13:16)
Punkty: Tomasz Stępień-13, Merab Gabunia-5, Andrzej Milczak-5, Krzysztof Serafin-5
Ekstraliga utworzona w miejsce I ligi (jesień – wiosna)
2009/2010 – Mistrzostwo Polski (VIII Finał i 16 medal) – KSB
Łódź, 12.06.2010 (półfinał) Blachy Pruszyński Budowlani Łódź – Orkan Sochaczew 30:7 (17:0)
Punkty: Tomasz Stępień-20, Merab Gabunia-5, Dariusz Kaniowski-5
Łódź V, 19.06.2010 (finał) Blachy Pruszyński Budowlani Łódź – Lechia Gdańsk 19:16 (5:3)
Punkty: Tomasz Grodecki-9, Kacper Ławski-5, Tomasz Kozakiewicz-5
2010/2011 – Wicemistrzostwo Polski (IX Finał i 17 medal) – od wiosny jako Budowlani SA (I Finał i 1 medal)
Łódź, 04.06.2011 (półfinał) Blachy Pruszyński Budowlani SA Łódź – Budowlani Lublin 35:7 (12:0)
Punkty: Tomasz stępień-15, Kamil Bobryk-10, Władysław Grabowski-5, Łukasz Żórawski-5
Łódź VI, 18.06.2011 (finał) Blachy Pruszyński Budowlani SA Łódź – Arka Gdynia 22:34 (12:13)
Punkty: Kacper Ławski-5, Władysław Grabowski-5, Dominik Skwarciak-5, Grzegorz Dułka-5, Sebastian Łuczak-2
2011/2012 – Wicemistrzostwo Polski (X Finał i 18 medal) – BSA (II Finał i 2 medal)
Poznań, 09.06.2012 (półfinał 1) Posnania Poznań – Blachy Pruszyński Budowlani SA Łódź 15:34 (10:14)
Punkty: Teimuraz Sokhadze-19, Kamil Bobryk-5, Maciej Pabjańczyk-5, Sebastian Łuczak-5
Łódź, 16.06.2012 (półfinał 2) Blachy Pruszyński Budowlani SA Łódź – Posnania Poznań 53:14 (20:0)
Punkty: Teimuraz Sokhadze-23, Dominik Skwarciak-5, Grzegorz Dułka-5, Władysław Grabowski-5, Dariusz Kaniowski-5, Tomasz Kozakiewicz-5, Paweł Kotasa-5
Łódź VII, 24.06.2012 (finał) Blachy Pruszyński Budowlani SA Łódź – Lechia Gdańsk 22:27 (6:7)
Punkty: Teimuraz Sokhadze-17, Tomasz Kozakiewicz-5
2012/2013 – III miejsce (19 medal) – BSA (3 medal)
Łódź, 26.05.2013 (półfinał 1) Master Pharm Budowlani SA Łódź – Lechia Gdańsk 18:38 (8:16)
Punkty: Teimuraz Sokhadze-8, Tomasz Kozakiewicz-5, Maciej Orłowski-5
Gdańsk, 07.05.2013 (półfinał 2) Lechia Gdańsk – Master Pharm Budowlani SA Łódź 51:10 (17:3)
Punkty: Teimuraz Sokhadze-5, Tomasz Kozakiewicz-5
Łódź, 15.06.2013 (mecz o III miejsce) Master Pharm Budowlani SA Łódź – Pogoń Siedlce 13:12 (3:12)
Punkty: Teimuraz Sokhadze-8, Davit Gugushvili-5
2013/2014 – IV miejsce (bez medalu) – BSA
Łódź, 21.06.2014 (półfinał 1) Master Pharm Budowlani SA Łódź – Lechia Gdańsk 10:12 (3:3)
Punkty: Sebastian Łuczak-5, Toma Mchedlidze-5
Gdańsk, 28.06.2014 (półfinał 2) Lechia Gdańsk – Master Pharm Budowlani SA Łódź 39:10 (25:0)
Punkty: Dariusz Kaniowski-5, Toma Mchedlidze-5
Gdynia, 05.07.2014 (mecz o III miejsce) RC Arka Gdynia – Master Pharm Budowlani SA Łódź 37:19 (22:7)
Punkty: Sebastian Łuczak-7, Piotr Gomulak-5, Toma Mchedlidze-5, Tomasz Kozakiewicz-2
2014/2015 – Wicemistrzostwo Polski (XI Finał i 20 medal) – jako Budowlani Rugby SA (III Finał i 4 medal)
Gdynia, 05.07.2015 (finał) RC Arka Gdynia – Master Pharm Budowlani SA Łódź 24:19 (18:9)
Punkty: Teimuraz Sokhadze-14, Marek Grabowski-5
2015/2016 – Mistrzostwo Polski (XII Finał i 21 medal) – BRSA (IV Finał i 5 medal) – I ZŁOTO
Łódź VIII, 24.06.2016 (finał) Master Pharm Budowlani SA Łódź – RC Lechia Gdańsk 17:10 (9:3)
Punkty: Patryk Reksulak-12, Krystian Pogorzelski-5
2017 – Mistrzostwo Polski (XIII Finał i 22 medal) – BRSA (V Finał i 6 medal) – II ZŁOTO
Łódź IX, 11.11.2017 (finał) Master Pharm Budowlani SA Łódź – MKS Ogniwo Sopot 16:3 (5:3)
Punkty: Patryk Reksulak-5, Dawid Plichta-5, Vitalii Kramarenko-5
2018 – Mistrzostwo Polski (XIV Finał i 23 medal) – BRSA (VI Finał i 7 medal) – III ZŁOTO
Łódź X, 10.11.2018 (finał) Master Pharm Budowlani SA Łódź – MKS Ogniwo Sopot 38:15 (12:6)
Punkty: Paul Walters-13, Wilhelmus Staphorst-10, Vitalii Kramarenko-5, Tomasz Kozakiewicz-5, Robert Bosiacki-5
2019 – Wicemistrzostwo Polski (XV Finał i 24 medal) – BRSA (VII Finał i 8 medal)
Sopot, 15.06.2019 (finał) MKS Ogniwo Sopot – Master Pharm Budowlani SA Łódź 27:24 (10:10)
Punkty: Vitalii Kramarenko-10, Paul Walters-9, Patryk Reksulak-5
2019/2020 – I miejsce bez przyznania tytułu i medali, sezon przerwany-finału nie rozgrywano (Master Pharm Rugby Łódź)
2020/2021 – Wicemistrzostwo Polski (XVI Finał i 25 medal) – BRSA (VIII Finał i 9 medal)
Sopot, 04.07.2021 (finał) MKS Ogniwo Sopot – Master Pharm Rugby Łódź 19:15 (13:6)
Punkty: Michał Kępa-15